021 / 472 19 24

Српски |  Magyar

XXIII ШКОЛСКО ПОЗОРЈЕ- 10,11 и 12. мај 2017. године

Szerző: Гимназија

Megjelent: 12. május 2017.

Овогодишње 23. Школско позорје, које је одржано 10, 11 и 12. маја 2017. године, окупило је ученике и наставнике из шест војвођанских школа. Поред домаћина, учествовали су: Техничка школа „Иван Сарић“ из Суботице, Гимназија „Михајло Пупин“ из Ковачице, ШОСО „Милан Петровић“ са УГ „Љубав Вера Нада“ из Новог Сада, Гимназија „Душан Васиљев“ из Кикинде и Гимназија „Вељко Петровић“ из Сомбора. Селектор овогодишњег Школског позорја био је Армин Јоха Хаџимусић, глумац и драмски педагог.

За извођење представа за сва три дана фестивала користио се простор позоришне сале Новосадског позоришта – Újvidéki Színház. Након сваке представе одржан је Округли сто, који је водио редитељ Петар Јовановић. Округли сто има важну едукативну улогу-подстиче запажања ученика о сценском чину и омогућује стицање нових сазнања. Чланови жирија били су Милица Грујичић,глумица, Зоран Максимовић, театролог и Момчило Миљковић, редитељ.

Додељено је тринаест награда: за сценски говор- Хелени Ћетојевић (Инспекторка) у представи „Мишоловка“ Гимназије „Светозар Марковић“, Нови Сад, музику- представи „Велики брат вас посматра“ Гимназија „Вељко Петровић“ из Сомбора, ликовност– представи „Маратонци трче почасни круг“ Гимназија „Душан Васиљев“ Кикинда, оригинални драмски текст – представи „Велики брат вас посматра“ Гимназија „Вељко Петровић“ Сомбор: оригиналност, уметничка храброст, ангажованост, драматизацију или адаптацију – представи „Oво личи на крај,сценски оглед у 13 ½ поглавља“ Техничка школа „Иван Сарић“, Суботица, епизодну мушку – Михајлу Пространу (репер) „Велики брат вас посматра“ Гимназија „Вељко Петровић“, Сомбор и женску улогу–  Петри Парчетић „Велики брат вас посматра“ Гимназија „Вељко Петровић“, Сомбор, главну мушку Радовану Недељкову (Лепи Цветко) у представи „Ко некад у 8“ ШОСО „Милан Петровић“, Нови Сад и женску улогу Милунки Петровић (Лепа Цвета) у представи „Ко некад у 8“ ШОСО „Милан Петровић“, Нови Сад, глумачку бравуру Јовани Берић (Паравићини) у представи  „Мишоловка“ Гимназија „Светозар Марковић“,  Нови Сад, посебан сценски елеменат Техничкој школи „Иван Сарић“, Суботица (Целисходна употреба свих сценских елемената), професорску режију – Јармили Јонашова, Гимназија „Михајло Пупин“ Ковачица, представа у целини-  „Поздрави неког“ Гимназија „Михајло Пупин“, Ковачица. Награду за колективну игру глумцима представе „Ко некад у 8“ ШОСО „Милан Петровић“ , Нови Сад, а представа„Ко некад у 8“ ШОСО „Милан Петровић“ Нови Сад, освојила је симпатије гледалишта и била је оцењена Гласом публике. Награде такмичарима у виду књига из области позоришне уметности и књижевности обезбедили су Позоришни музеј Војводине и Стеријино позорје.

Megjelent a következő kategóriában: Hírek | Iskolai színjátszás

Nézd meg ezt is

ELSŐSÖK FOGADÁSA

Kedves Tanulók, Az első osztályosok fogadását 2021. augusztus 31-én, kedden szervezzük meg a következő időbeosztás szerint: I1 (magyar tagozat) 9.00 I6     10.15 I2    9.15 I7     10.30 I3    9.30 I8     10.45 I4    9.45 I9     11.00 I5    10.00 I10   11.15   A...