Недеља – Моје здравље је у мојим рукама – 28.01.-02.02.2019.

Megjelent: 3. február 2019.
  Реализатор Назив активности Место Време
1 Ивана Љубовић

Љиљана Новаковић

Вршњачка едукација- Предавање под називом „Храна и пиће за здраво биће“ Свечана сала 29.01.2019. у 13h
2 Сања Перић Промоција ученичког пројекта „Брини о ваздуху пре него што га угледаш“ Свечана сала 30.01.2019.

У 13 h

3 Проф. Др Јасмина Агбаба Квалитет воде коју пију становници Новог Сада Свечана сала 31.01.2019. у 13 h
4 Катарина Ковач Предавање за ученике – Тим за превенцију ХИВ учионица 30.и 31.01.2019.

часови

5 Јелена Радосављевић и ученици Халогени деривати угљоводоника и здравље људи Учионица Редовни часови
6 Љиљана Новаковић

и ученици

Предавање: Нано тубе од угљеника у савременој медицини и медицини будућности Учионица Редован час у 2.2
7 Љиљана Новаковић и ученици Предавање: Вакцина – цивилизацијска тековина или….? Зашто је се данас људи боје? Учионица Редован час у 4.9, 4.5 и 4.6
8 Сандра Антић Промоција часописа „Здравље и спорт“ Учионица Редован час у 1.9
9 Ружица Петровић „Штетност дуванског дима“ Свечана сала 30.01.2019. у 18.45
10 Ружица Петровић „Утицај стреса на здравље“ Свечана сала 31.01.2019. у 18.45
11 Гордана Беквалац Заштита од атмосферског и радиоактивног зрачења Учионица 31.01.2019.

Редовни часови

1. Вршњачка едукација – предавање под називом „Храна и пиће за здраво биће“ 29.о1.2019.

Реализатори: Ивана Љубовић, Љиљана Новаковић и Наташа Илић и Милан Маглов, IV3, Лука Тумбас IV2, Ирена Варга IV5

Посетиоци су предавање оценили као веома добро и корисно.

Посећеност је била изузетно добра.

2. Промоција ученичког пројекта „Брини о ваздуху пре него што га угледаш“

Реализатор: Сања Перић и ученици  I8

Промоција пројекта који ученици раде у оквиру изборног програма Примењене науке.

Промоција је била изузетно посећена и посетиоци су садржаје оценили одлично.

3. „Квалитет воде коју пију становници Новог Сада“

Стручно предавање које је одржакла проф. др Јасмина Агбаба, директор Департмана за хемију, биохемију и заштиту животне средине, ПМФ из Новог Сада.

Предавање су посетиоци оценили као изузетно добро и изнад свега корисно.

Рефлексија организатора:

Имајући у виду број активности који се десио у учионицама и свечаној сали у току Тематске недеље, посећеност догађаја и формативне оцене посетилаца, намеће се закључак да је „недеља здравља“ била успешна. Пошто је ово први пут да на овакав начин промовишемо међупредметне компетенције ово искуство нам може помоћи да следећа Тематска недеља буде још успешније организована и реализована. Мој предлог је:

• Да се задржи као сталан термин последња недеља јанура јер се показало да је погодан из више разлога ( ђаци су растерећени јер је почетак полугодишта, непосредно завршени празници…)
  • Да се изврши и сумативно оцењивање појединачних догађаја како бисмо имали егзактне податке о ефектима на ученике и наставнике
  • Да се уведе препорука да у тој недељи сваки ч.о.с. буде посвећен овој компетенцији,  да ли путем вршњачке едукације или друге врсте активности.

Реализатор активности,

Љиљана Новаковић

Megjelent a következő kategóriában: Az egészség hete