021 / 472 19 24

gimnazija.nsad@s-markovic.edu.rs

Његошева 22, Нови Сад

Примењена драма у Музеју Војводине и ,,Руке прошлости“

Аутор: Зоран Петровић

Објављено: 1. новембра 2020.

У склопу пројекта Руке прошлости Музеја Војводине и Центра за позоришна истраживања у Новом Саду, под покровитељством Министарства културе и информисања, Музеј Војводине организује креативне интерактивне драмске радионице за студенте и ученике. Кроз драматизацију и интерпретацију историјских околности предмета из неолита, вотивних фигура и шлемова римског доба, постиже се да музејски предмети на нови начин комуницирају са учесницима радионица, побуђујући у њима жељу за истраживањем, спознавањем и разумевањем прошлости.

Чланови драмске трупе Тачка гледишта (2020/`21.) учествовали су на драмској радионици инспирисани статуом Богиње плодности. Ученике су кроз процес водили глумци и професори Академије уметности у Новом Саду и водитељи Центра за позоришна истраживања.

Објављено у категорији: Трупа Тачка гледишта (la troupe POINT DE VUE)

Погледајте још

У посети Галерији Матице српске

Ученици наше гимназије, одељење 1-2 у посети Галерији Матице српске, уз стручно вођење кустоскиње Милице: сазнавали, дивили се, учили, расли! Пре одласка у Лувр, учимо најпре о нашој културној баштини! [gallery...