021 / 472 19 24

gimnazija.nsad@s-markovic.edu.rs

Његошева 22, Нови Сад

Упис 2026/2027.

Упис ученика у први разред

Гимназије „Светозар Марковић“ Нови Сад

Школске 2026/2027. године

 

Упис ученика у први разред школске 2026/27. године ће се обавити у среду 01.07.2026.  и у четвртак 02.07.2026. од 0800 до 1500 ч. у библиотеци Гимназије.

Препоручујемо вам да упишете своје дете доласком у школу и предајом докумената непосредно у школском окружењу. То је прилика да се дете упозна са школским простором, будућим наставницима и потенцијално будућим одељењским старешином, као и осталим особљем школе. Од великог је значаја када се дете унапред упозна и осети  школски амбијент и културу која је присутна у школи, те се на тај начин већ сада полако почне припремати за оно што ће од септембра за њега постати део свакодневног живот у наредне четири године.

Приликом непосредног упис у школи, деца ће бити такође у могућности да се упознају са изборним програмима путем непосредне презентације од стране професора који ће те програме предавати.

Упис се свакако може извршити и електронским путем коришћењем информационог система еУпис на Порталу еУправа.

Приликом доласка у школу потребно је да родитељ и дете буду прикладно одевени у складу са правилима одевања (нису прикладни: шорцеви, кратке сукње и хаљине, мајице са бретелама, папуче).

Потребно је да сваки ученик који је распоређен у нашу школу обави упис непосредно у школи или коришћењем информационог система еУпис на Порталу еУправа.

 

Документи неопходни за упис

 

  1. Пријава за упис која се добија и попуњава у Гимназији
  2. Уверење о положеном завршном испиту
  3. Сведочанство о завршеном основном образовању и васпитању
  4. Сведочанства последња три разреда основне школе

 

     Родитељи нису у обавези да приликом уписа поднесу:

  1. Извод из матичне књиге рођених
  2. Потврду о пребивалишту
  3. Уверење о испуњавању здравствених услова

 

Документи треба да буду оригинали или копије оверене од стране јавног бележника.

 
 
 
 
 
 
Позивамо све који улазе у Гимназију да својим одевањем покажу однос поштовања према школи и запослениима у њој.
Придржавајмо се правила одевања.