Недеља одговорног односа према околини – 8.-12.04.2019.

Објављено: 14. април 2019.
Учесници Термин Активност
Катарина Ковач са ученицима 08.-12. 04. 2019. радионице „Право на здраву животну средину“
Милица Гајић са ученицима 09. 04. 2019. изложба радова ученика изборног предмета образовање за одрживи развој
Милица Гајић са ученицима 10. 04. 2019. радионица „Имам право да живим здраво“
проф. др. Оливер Фојкар

Покрајински завод за заштиту природе

11. 04. 2019. предавање „Заштита природе у војводини“
Катарина Врећа и Лидија Лалевић са ученицима 06. 2019. Посета Националном парку Фрушка гора

Носиоци реализације: Предметни професор са ученицима четврте године, одељење IV3

Сарадници: колегиница и координаторка ове тематске недеље проф. Сандра Марковић и проф. др Оливер Фојкар из Завода за заштиту природе

Облик активности: креативна и едукативна радионица, предавање

У оквиру недеље посвећене међупредметној компетенцији –Одговоран однос према околини, 10. 04. 2019. Реализована је радионица под називом „ИМАМ ПРАВО ДА ЖИВИМ ЗДРАВО“.  Учесници су били ученици IV-3, који су на основу извучених илустрованих картица били подељени у 2 групе:

1. Група: „Заступање дечијих права на здраву околину и припрема Уговора о заштити животне средине“
  2. Група: „Право на питку воду“.

Учесници група су имали задатак да попуњавају добијене инструктивне листове са задацима, да прикупљају, анализирају податке и да, након завршетка рада, презентују  осталим учесницима радионице своје резултате.

Циљ радионице је формулисан као:  упознавање младих са њиховим правима, односно да имају право на здраво животно окружење у најширем смислу, право на информисање, тј. право на приступ информацијама, развој демократског мишљења, развој реторичких способности, развијање способности договарања, сучељавања те тражења одговарајућих решења, као и на развој креативних способности.

Током ове недеље, изложени су радови ученика изборног предмета Образовање за одрживи развој.

Такође, 11. 04. 2019. у 11 часова одржано је предавање на тему „ЗАШТИТА ПРИРОДЕ У ВОЈВОДИНИ“. Предавање је одржао проф. др Оливер Фојкар из Покрајинског завода за заштиту природе.

Реализатор активности,

Сандра Марковић

Објављено у категорији: Недеља заштите животне средине

Nema pronađenih rezultata

Stranica koju ste tražili nije pronađena. Pokušajte da suzite pretragu, ili koristite navigaciju iznad kako biste pronašli objavu.