021 / 472 19 24

Српски |  Magyar

Извештај о посети матураната Библиотеци Матице српске

Аутор: Гимназија

Објављено: 30. септембра 2019.

У току недеље од 16-20. септ, спроведене су студијске посете свих матурантских одељења којима предајем IV1, IV2 и IV3 Библиотеци Матице српске.

Ова студијска посета је, сада већ традиционално, планирана Годишњим планом наставе и учења у матурантској години, у форми блок наставе, односно у трајању два школска часа и увек се реализује у септембру.

Циљ ове студијске посете је, пре свега, да се матуранти упознају са фондом и начином коришћења разних извора које библиотека поседује, да се упознају са начином претраге фонда и модусима (међу)библиотекачке позајмице, у сврху научног истраживања, односно предстојећег писања матурског рада.

Такође, ученици се упознају и уопштено са институцијом Матице српске, њеним настанком, развојем, оснивачима и добротворима, њеним публикацијама и културним радом, као и свеукупним значајем за српску културу и њен развитак.

Ове студијске посете у склопу моје наставе Српског језика и књижевности се традиционално одвијају већ 10 година, на свеопште задовољство гимназијалаца и великодушне сарадње запослених у Библиотеци Матице српске. Разлика је што је ове године Матицу посетило и мађарско одељење, где их је сачекао библиотекар који говори мађарски, а представљање Матице као институције је проширено и историјским чињеницама о мађарско-српским везама у њеном развитку и тренутном фонду.

Професор српске књижевности и језика

Драгана Бошковић

Објављено у категорији: Дешавања

Погледајте још