Ученици Гимназије "Светозар Марковић" угостили су своје колеге из Крања

Гости ученика Гимназије “Светозар Марковић” биле су њихове колеге из Словеније, гимназијалци из Крања. Током неколико дана њиховог боравка у Новом Саду, домаћини су се трудили да им наш град представе у налепшем могућем светлу.

Поред организованих посета Петроварадинској тврђави и Музеју града Новог Сада, гости из Крања су са нашим гимназијалцима били гости Скупштине Града Новог Сада, где је том приликом одржана седница Ђачког парламента.

Према речима гостију из Крања, најјачи утисак на њих је ипак оставио, наш познати уметник Слободан Тркуља, који их је на свој јединствен начин провео кроз историју музике свих Балканских народа.

Одушевљење приказаним је било више него видљиво на лицима како гостију из Крања, тако и код организатора приредбе, ученика „Светине“ гимназије из Новог Сада.