Посета Новосадској Саборној цркви у оквиру Верске наставе

Предвођени својим професором верске наставе, др Илијом Марчетићем, ученици Гимназије ''Светозар Марковић'' су у уторак, 28. марта, у оквиру практичне наставе веронауке, посетили Православну Саборну цркву светог Георгија у Новом Саду приликом  које су се образовали о историји и савремености  Српске Православне Цркве у Новом Саду. Приликом  посете цркви  гимназијалцима је објашњена важност молитвеног и литургијског живота у црквеној заједници, особености ранохришћанске,  византијске и барокне црквене уметности и градитељства, као и важност светотајинског живота Цркве.

Своју посету Саборној цркви гимназијалци су са својим професором крунисали молитвеним расположењем након чега су у школској учионици обновили научено наставно градиво из верске наставе.

др Илија Марчетић, теолог