Наши ђаци на Пролећном фестивалу математике у Новом Саду

Ученици наше Гимназије су и ове године учествовали на Пролећном фестивалу математике у Новом Саду који је одржан од 18. до 21. априла 2018. године.  Фестивал се састојао из три дела:

Научна трибина САНУ,

Конференција ученика средњих школа Србије „Математички подијум младих“ и

·

Централна свечаност поводом 150. годишњице рођења Михаила Петровића Аласа са Изложбом „Математика као инспирација“ и Конференцијом „Математика – јуче, данс, сутра“

Ученице одељења II2, Уна Лукић и Јана Шумарац излагале су свој рад „Моћ криптографије“на конференцији „Математички подијум младих“ која је одржана у згради Ректората Универзитета у Новом Саду. Ментор рада је професор математике Радослав Божић.

На изложби „Математика као инспирација“ учествовала су четири рада наших ученика и два су освојила награду:

Јелена Новаковић III3, аутор фотографија „Ш“ и „Поглед кроз тригонометријски круг“, ментор: Љубица Дејановић, освојила је за фотографију „Ш“ 1. награду

Теодора Јанковић I7, ликовни рад Мика Петровић Алас у разним стиловима, ментор: Љубица Дејановић, освојила је 2. награду

Теодора Пришић и Божидар Томић II2, плакат „Симетрија у животињском царству“, ментор Радослав Божић.

Конференцији „Математика – јуче, данас, сутра“ присуствовали су наши професори: Сандра Томашевић, Љубица Дејановић, Анита Стојановић и Радослав Божић.

ЧЕСТИТАМО свим ученицима и њиховим менторима!