Дешавања у школској библиотеци у 2015. години

Новембар 2015.

Књижевно вече: "Симулација патријархалне заједнице у романима Боре Станковића", предавач мр Светлана Милашиновић

Поводом Недеље креативности у нашој школи, 26. новембра 2015. уприличено је књижевно вече, а гошћа библиотеке била је мр Светлана Милашиновић, докторанд на Филозофском факултету у Новом Саду, на студијама српске књижевности, која је те вечери говорила на тему "Симулација патријархалне заједнице у романима Боре Станковића". Књижевно вече је организовала библиотекарка Сандра Антић у сарадњи са професорком Драганом Бошковић Томић. У програму су учествовале и ученице IV8 разреда: Милица Летић, Тамара Ђуркић и Весна Кнежевић које су читале одломке из романа "Нечиста крв" Боре Станковића. У разговору са предавачем ученици су имали прилику да дискутују о проблемима патријархалне заједнице у роману, са освртом на породицу некад и сад. Књижевно вече је медијски пропратила Новинарска секција, а фотографије је начинила Ивана Пејак из IV5. Посебан угођај атмосфери дао је  Давид Сич из II1који је био гитарска пратња у читању прозе.

Библиотекарка

Сандра Антић