Активности библиотечке секције Млади библиотекари у школској 2016/2017.

Септембар:

- Изложба: 175 ГОДИНА ОД РОЂЕЊА ЛАЗЕ КОСТИЋА (1841-1910)

Сусрет Читалачког клуба секције Млади библиотекари - Вече ауторских радова ученика

28.9.2016.

У школској библиотеци је 28.9.2016. одржано књижевно вече - сусрет Читлачког клуба секције Млади библиотекари где су актери били чланови секције који пишу поезију или прозу, али и остали ученици у Гимназији који се баве писањем. Ученици који су читали своје радове - Урош Пашић III9, Јелена Билић II7, Кристина Иванчевић II8 и Марко Марић I5 допринели су посебном и угодном расположењу и атмосфери на радост и задовољство присутне публике. Гошће су биле професорке српског језика и књижевности - Нада Галић (професорка у пензији) и Милена Маричић. Публика је изнела своје утиске и коментарисала радове наших младих стваралаца, а све укупно био је прави естетски доживљај. Модератор програма била је професорка Сандра Антић.

Захваљујемо се свима на подршци и гостовању.

Читалачки клуб секције Млади библиотекари

Сандра Антић, библиотекарка

Октобар:

- Изложба: 145 ГОДИНА ОД РОЂЕЊА ЈОВАНА ДУЧИЋА (1871-1943)

ДЕЦЕМБАР

Књижевно вече: Милош Зубац, СИГИРНОСТ ВАТРЕ ,12.12.2016.

ЈАНУАР

Изложба "Свети Сава: Будите творци речи, а не само ставраоци"

МАЈ

Изложба: Владислав Петковић Дис- 100 година од смрти