Активности библиотечке секције Млади библиотекари

у школској 2016./2017. години

Септембар:

- Изложба: 175 ГОДИНА ОД РОЂЕЊА ЛАЗЕ КОСТИЋА (1841-1910)

Сусрет Читалачког клуба секције Млади библиотекари - Вече ауторских радова ученика

28.9.2016.

У школској библиотеци је 28.9.2016. одржано књижевно вече - сусрет Читлачког клуба секције Млади библиотекари где су актери били чланови секције који пишу поезију или прозу, али и остали ученици у Гимназији који се баве писањем. Ученици који су читали своје радове - Урош Пашић III9, Јелена Билић II7, Кристина Иванчевић II8 и Марко Марић I5 допринели су посебном и угодном расположењу и атмосфери на радост и задовољство присутне публике. Гошће су биле професорке српског језика и књижевности - Нада Галић (професорка у пензији) и Милена Маричић. Публика је изнела своје утиске и коментарисала радове наших младих стваралаца, а све укупно био је прави естетски доживљај. Модератор програма била је професорка Сандра Антић.

Захваљујемо се свима на подршци и гостовању.

Читалачки клуб секције Млади библиотекари

Сандра Антић, библиотекарка

Октобар:

- Изложба: 145 ГОДИНА ОД РОЂЕЊА ЈОВАНА ДУЧИЋА (1871-1943)

ДЕЦЕМБАР

Књижевно вече: Милош Зубац, СИГИРНОСТ ВАТРЕ ,12.12.2016.

ЈАНУАР

Изложба поводом Савиндана: "Будите творци речи, а не само ствaраоци"

МАЈ

Изложба: Владислав Петковић Дис- 100 година од смрти

ЈУН

Сарадњом до знања: 800 година од крунисања Стефана Првовенчаног

Активности библиотечке секције Млади библиотекари

у школској 2017/2018. години

СЕПТЕМБАР

Изложба: 35 година од смрти Меше Селимовића

Октобар

Књижевно вече: Састанак Читалачког клуба: Љубитељи фантастике-књига по избору

Децембар

Изложба: 125 година од рођења Иве Андрића

Састанак читалачког клуба: Вече домаће и светске поезије

Јануар

Изложба: Свети Сава - живот и дело

Обележавање Међународног дана матерњег језика - 21.фебруара; подршка акцији Друштва школских библиотекара Србије "Читај гласно"

МАРТ

Изложба: 190 година од рођења Лава Николајевича Толстоја, 1.3.2018.

ПРЕДСТАВЉАЊЕ СЕКЦИЈЕ НА САЈМУ ОБРАЗОВАЊА, 8.3.2018.

Фотографија са бившим учеником наше школе, глумцем Николом Шкорићем

У сусрет Светском дану поезије Читалачки клуб је угостио ученике и професоре из Гимназије Францета Прешерна из Крања, гост вечери др Милош Зубац, песник и кантаутор 20.3.2018.

ИЗРАДА ПАНОА НА ДАН ОТВОРЕНИХ ВРАТА - 150 ГОДИНА ОД РОЂЕЊА АЛЕКСЕ ШАНТИЋА 29. МАРТ 2018.

ПОДРШКА У ОРГАНИЗАЦИЈИ 24. ШКОЛСКОГ ПОЗОРЈА - 15-17.МАЈ 2018.

ИЗЛОЖБА - 120 ГОДИНА ОД РОЂЕЊА ДЕСАНКЕ МАКСИМОВИЋ 11. ЈУН 2018.

ПРЕДСТАВЉАЊЕ АКТИВНОСТИ БИБЛИОТЕЧКЕ СЕКЦИЈЕ НА СЕДНИЦИ САВЕТА РОДИТЕЉА - 12. ЈУН 2018.

КЊИЖЕВНО ВЕЧЕ - састанак Читалачког клуба, Вече поезије и прозе, ауторски радови ученика 19.6.2018.

Пред крај школске године, али у поетском надахнућу, у уторак 19. јуна 2018. године, састао се Читалачки клуб секције Млади библиотекари са идејом да се представе њихови ауторски радови - поезија и проза... Своје радове читали су: Марко Марић II5, Даница Зец III5, Атина Михаљчић III7 и Јелена Билић III7. Монолге из дела Белешке једне Ане говориле су Елена Прњић III3 и Милана Миловац III3. Гости су били професори књижевности Милена Маричић и Ненад Станојевић, који је, поред ученика, са нама поделио једну од својих прича. Модератор вечери била је је библиотекарка Сандра Антић. Књижевно вече су својим присуством употпунили и ученици II6.

Уз обиље емоција и стваралачке енергије вече је протекло у посебном расположењу... како то иначе бива када проговоре ТАЛЕНТИ.

Библиотекарка

Сандра Антић

ПРОМОЦИЈА  ЧИТАЛАЧКОГ КЛУБА СЕКЦИЈЕ "МЛАДИ БИБЛИОТЕКАРИ" НА ОМЛАДИНСКОМ РАДИЈУ У ЕМИСИЈИ "ПОСЛЕ ЧАСА" - 26. ЈУН 2018.