Занимљива интересовања и радови наших ученика

Јелена Новаковић, ученица III3 одељења наше Гимназије, велики велики је љубитељ фотографије. Ове године учествовала је на ПДП конференцији креативних медија са својом фотофрафијом и освојила друго место у категорији појединачних фотографија.

„Фотографија је настала је у лето 2016. године, док смо били на селу у Босни и Херцеговини код наше бабе. На њој су моја браћа. Тог лета трава је била покошена, и када се осушила, било је потребно од ње направити бале (коцкасте скупове сена). Ми смо од тих бала направили ''кревет'' и ту су настале бројне лепе фотографије од којих ми је ова најдража, баш због тога што су много живахни, али сам успела напокон да их ухватим у правом тренутку“ - каже Јелена.

награђена фотографија

Осим фотографије, Јелена снима и кратке филмове. Са једним таквим  филмићем, који је направила у мају 2017. године освојила је главну награду на Микро Фестивалу Аматерског Филма у Београду у категорији ''Уради сам''.

сцена из  кратког филма ''Ремек-дело''.

Уколико сте заинтересовани Јеленин филм можете погледати на линку: https://vimeo.com/225664617